Вшанування пам'яті жертв політичних репресій 1937-1938 р.р.

Дата: 23.05.2017 12:37

21 травня 2017 року біля пам'ятника жертвам сталінських репресій 1937-1938 р.р. відбувся мітинг-реквієм.  На мітингу були присутні сільський голова, представники Мокрокалигірської сільської ради, учителі та учні Мокрокалигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, жителі села.

Сільський голова Пипа В. В., начальник відділу освіти, охорони здоров'я, культури, молоді та спорту Онищенко Т. С. під час виступів зазначили, що в цей день українці згадують співвітчизників, які загинули або постраждали внаслідок Великого терору – масових політичних репресій. Репресії завдали удару по всьому суспільству.

Державні, інтелектуальні лідери українського народу, селянство, творча еліта та духовенство жорстоко знищувалися. Чорне крило політичних  репресій торкнулося  мешканців с. Мокра Калигірка: 40 жителів стали жертвами геноциду.

Присутні вшанували всіх  загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам'ятника. Пипа В. В. наголосила, що згадуючи про трагедію минулих років, ми відроджуємо національну пам'ять, утверджуємо нетерпимість до будь-яких проявів насильства проти людства. Пам'ять про всіх невинно убієнних згуртовує живих, дає силу, волю, мудрість, наснагу для зміцнення держави.