За патріотично налаштованою молоддю майбутнє нашої держави

Дата: 24.05.2018 11:15

Двічі на рік у всіх областях України проводиться набір юнаків на строкову військову службу до ЗСУ. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців (ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Складовою частиною військового обов’язку є строкова служба в армії. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки,  або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах збройних сил України.

Згідно ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» термін служби в армії становить:

• 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;
  • 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста, або магістра.

Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України.

В цьому році Указом Президента України №33  від 15 лютого 2018  на 2018 рік встановлено такі дати:

весняний призов до ЗСУ – з 1 квітня  по 31 травня;

осінній призов до ЗСУ – з 1 жовтня по 30 листопада.

Відповідно до Програми Мокрокалигірської сільської ради «Призовна дільниця» на 2017-2019 роки,  затвердженої рішенням сесії сільської ради №20-9/VII  від  19 квітня 2017 року,  з 2017 року всі юнаки, яких призвано на строкову службу до ЗСУ,  отримали одноразову  грошову допомогу  в сумі по 2 000 гривень.

Що таке строкова служба у Збройних силах України та що вона дає молоді?

Мабуть, цим питанням неабияк переймаються юнаки призовного віку, а ще більше - їхні батьки, які переживають за своїх синів. Адже сьогоднішнім призовникам доводиться виконувати свій військовий обов’язок у важкий для держави час.

Юнаків чекають суворі та нелегкі будні військової служби, які вимагатимуть від них самостійності та дисциплінованості, сумлінного виконання почесного обов’язку громадянина України. Сьогодні гордістю нашої громади є 13 юнаків, які в даний час проходять службу в ЗСУ:

Бурлай Олександр Сергійович, (с. Мокра Калигірка)

Вієру Михайло Олегович. (с. Мокра Калигірка)

Гоголь Олександр Вікторович, (с. Мокра Калигірка)

Ляшко Сергій Михайлович, (с. Мокра Калигірка)

Олійник Олег Васильович, (с. Мокра Калигірка)

Поліщук Олександр Сергійович, (с. Мокра Калигірка)

Поп Михайло Васильович, (с. Суха Калигірка)

Семенюк Андрій Михайлович, (с. Суха Калигірка)

Лисак Іван Миколайович, (с. Єлизаветка)

Романенко Михайло Сергійович, (с. Ярошівка)

Сиченко Артем Олегович, (с. Ярошівка)

Цабій Руслан Володимирович, (с. Ярошівка)

Швець Василь Васильович, (с. Ярошівка)

Дорогі наші захисники, бажаємо всім вам незламної волі в подоланні труднощів військового буття, стати справжніми захисниками нашої держави та бути надійною опорою як своїй родині так і  Батьківщині, надійного родинного  тилу, богатирського здоров’я та звершення всіх мрій і побажань. І, звичайно ж, щоб в Україні запанував мир, а набуті у службі в армії знання і навички вам знадобилися тільки у мирному житті.  Щоб служба у Збройних Силах України допомогла загартувати волю і зміцнити дух, показала приклад чоловічої дружби та взаємоповаги, була не лише випробуванням на зрілість, а й гарною школою для формування справжнього чоловічого характеру. Також висловлюємо щиру вдячність батькам, які виховали синів­ - патріотів своєї держави. Адже юнаки, які нині йдуть до лав Збройних Сил України,­ це люди, які не словом, а справжніми чоловічими вчинками доводять, що служіння своїй країні – це найвищий прояв відповідальності кожного свідомого громадянина.