Служба у справах дітей виконавчого комітету Мокрокалигірської сільської ради шукає серед жителів Мокрокалигірської ТГ патронатних вихователів.
Служба у справах дітей виконавчого комітету Мокрокалигірської сільської ради шукає серед жителів Мокрокалигірської ТГ патронатних вихователів. Патронат над дитиною (сімейний патронат) – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоров’ю, проблеми з житлом, хвороба батьків або їх ув’язнення тощо).
Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
В патронатні сім’ї можуть влаштовуватись:
? новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
? підкинуті, знайдені діти;
? безпритульні діти;
? діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
? діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
? діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
? діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
? інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Патронатним вихователем може бути:
? Повнолітня особа, яка є громадянином України;
? Має позитивний досвід виховання дітей;
? Має житло (власне, орендоване);
? Не має судимості;
? Стан здоров'я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
? Має добровільного помічника серед членів родини;
? Кандидат разом з помічником пройшли навчання за спеціальною програмою підготовки.
? Уклав/ла договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.
Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті із законом.
Тривалість послуги. Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.
Фінансування послуги з патронату. За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
? Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (з грудня 2020 року 2270,00 грн. х 5 = 11 350,00 грн.);
? Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць (з грудня 2020 року діти віком до 6 років 1921,00 грн. х 2,5 = 4 802,5 грн.; діти віком від 6 до 18 років 2395,00 х 2,5 = 5987,5 грн.). Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.
? При влаштування 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50% ;
? Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.
Більш детальну інформацію про патронат можна отримати в службі у справах дітей виконавчого комітету Мокрокалигірської сільської ради за адресою вул. Богдана Хмельницького 17 с. Мокра Калигірка