На Звенигородщині проведуть осінню кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 12.11.2021 11:32

На території Черкаської області, зокрема Звенигородського району 29-30 жовтня 2021 року планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною із авіатранспорту.

Дані заходи проводитимуться відповідно до наказу Держпродспоживслужби  України від 20.10.2021 № 1932-ОД "Про організації заходів з проведення осінньої компанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році" для створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Розповсюдження принад з вакциною буде здійснюватись авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм.

Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей району:

- при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи  забирати додому;

- застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено;

- не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.