Як відновити кар’єру після тривалої перерви?
У державній службі зайнятості запрацював новий проєкт – інститут спеціалізованого кар’єрного радника. Найперше – це продовження індивідуального підходу до клієнтів, але більш глибокий аналіз ситуацій окремих категорій населення. Серед таких клієнтів: учасники бойових дій; внутрішньо переміщені люди; безробітні, які мають інвалідність; безробітні «зі стажем», без професії та досвіду роботи.
Спеціалізовані радники, як правило, мають психологічну освіту і пропонують пройти спеціально розроблені мотиваційні тренінги. Принципова відмінність у роботі такого радника – тривалість прийому відвідувача та додатковий час на підготовку до зустрічі з ним. Цей фахівець спочатку самостійно опрацьовує базу вакансій служби, а також пропозиції роботи з інших джерел, аби під час прийому з клієнтом обговорити й обирати найкращі варіанти. Найважче знайти підходящу роботу тим, хто давно втратив мотивацію і пасивно чекає, коли ситуація вирішиться сама собою.
У службі зайнятості розуміють, що життя непередбачуване і, часом, навіть найкращі фахівці змушені поставити кар’єру на паузу (догляд за дитиною або іншою близькою людиною, стан здоров’я та інше).
У таких випадках пропонуємо скористатися порадами фахівців, щоб краще подолати цей етап.
Досвід, талант, навички та особисті якості така перерва не зруйнує. Проте, через прогалину в стажі роботодавці часто відмовляють кандидатам. А самі шукачі втрачають віру в себе.
Як діяти?
Перш за все проаналізуйте себе та особливості ринку праці.
Формула ефективного пошуку роботи виглядає так: «Що я Можу», «Що я Хочу», «Що потрібно ринку праці?».
Виходячи з цього рухайтесь далі.
Не знаєте, що хочете? Допомогти зможуть фахівці служби зайнятості –профконсультанти та кар’єрні радники. Серед переліку послуг та мотиваційних заходів знайдеться те, що зацікавить саме вас.
Не знаєте, що можете? Вам складно оцінити свої можливості самостійно? Проходження тестування у різних варіаціях виявлять ваші схильності до професійної діяльності. Часто клієнти виявляють досить неочікувані вміння, про які вже давно забули і починають відновлювати наявні ресурси.
Що потрібно? – третій компонент формули пошуку роботи.
Переглядайте вакансії, відслідковуйте рейтинги топових професій та посад.
Зареєстрованим безробітним стануть у нагоді тренінги, де навчають складати резюме, підготують до співбесіди з роботодавцем та тренінги про те, як вдало вибудувати професійний розвиток.
Аналізуйте всі наявні джерела вакансій, читайте профільні видання, де знайдете інформацію про оновлення у вашій професійній сфері. Знайти корисну інформацію шукачу роботи можна вебсайті обласної служби зайнятості: chk.dcz.gov.ua.
Організуйте час, не менш 3-4 годин на день, який ви будете присвячувати навчанню та пошуку роботи.
Оновлюйте щодня резюме на пошукових сайтах, розсилайте на нові вакансії.
Відновлюйте активно старі контакти. Сплануйте зустрічі за філіжанкою кави з колишніми колегами. Хто, як не вони, пам’ятають вас професіоналом та вправним фахівцем.
Складіть чек-лист. Зазвичай це перелік пунктів, навпроти яких роблять помітки - коли той чи інший буде виконаний. Правильний чек-лист допоможе розкласти все «по поличках».
Не перетворюйте пошук роботи на ще одну роботу – довіртесь фахівцям.