Cуд підтримав позицію податківців щодо винесення податкових повідомлень-рішень на 7,7 млн гривень
Судом підтверджено правомірність винесених Головним управлінням ДПС у Черкаській області податкових повідомлень-рішень на загальну суму 7,7 млн гривень.
Колегією суддів Шостого апеляційного адміністративного суду підтримано позицію податкової та зроблено висновок про обґрунтованість застосування Головним управлінням ДПС у Черкаській області штрафних санкцій за порушення підприємством вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, що виявилося у порушенні граничного строку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Судова колегія Шостого апеляційного адміністративного суду звернула увагу, що із набранням чинності Закону №466-ІХ були внесені зміни і до, зокрема, статті 120-1 ПК України, якою визначено наслідки порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної. Законодавцем встановлено єдиний підхід щодо застосування штрафних санкцій за нереєстрацію чи несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, розмір яких залежить від обсягу постачання (без податку на додану вартість) та стосується кожної окремої податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Відтак, проведення Головним управлінням ДПС у Черкаській області перерахунку штрафних санкцій за податковими повідомленнями-рішеннями відповідає п. 73 підрозд. 2 Перехідних положень Податкового кодексу України.
На виконання рішення суду платником податків добровільно сплачено до бюджету вказану суму штрафних санкцій.