Декларування та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки         

Дата: 19.07.2022 09:20
Кількість переглядів: 156

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує платникам – юридичним особам про необхідність декларування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянку.      

         Нагадуємо, що правове регулювання оподаткування цим податком визначене статтею 266 Податкового кодексу України.

         Платниками даного податку є, зокрема, юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

         Базою оподаткування, відповідно до якої розраховується податок, є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

         Підпунктом 2 пункту 2 статті 266 визначено перелік нерухомого майна, яке не є об’єктом оподаткування.

         Застерігаємо від помилкового віднесення об’єктів нерухомості до таких, які не є об’єктами оподаткування податком.

         Зокрема, відповідно до підпункту «є» підпункту 2 пункту 2 статті 266, не є об’єктами оподаткування:

         будівлі промисловості, віднесені до групи "Будівлі промислові та склади" (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд                   ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B-F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

         Також, відповідно до підпункту «Ж» цього підпункту, не є об’єктами оподаткування:

         будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

         Разом з тим, наявність формальних ознак для застосування «пільги» (відповідність КВЕД або класу об’єктів за класифікатором) не є безумовною підставою для звільнення від сплати податку на нерухомість.

         То ж звертаємо увагу, що для застосування «пільги» у вигляді зменшення бази оподаткування  об’єкти мають використовуватись саме за цільовим призначенням: або у промисловості, або у сільськогосподарському виробництві. У свою чергу, використання цих необоротних активів у виробництві має бути підтверджено первинними документами та відображено у бухгалтерському обліку.

         Надання нерухомого майна за кодами 1251 та 1271 в оренду, хоч і промисловим підприємствам або с/г товаровиробникам, не звільняє від сплати податку на нерухомість, адже діяльність із надання нерухомості в оренду не є діяльністю з промислового виробництва чи сільськогосподарським виробництвом.

         З урахуванням наведених норм ПК України, названі «пільги» також не застосовуються і на період консервації або тимчасового невикористання нерухомості, якщо інше не встановлено рішеннями сільських, селищних міських рад (рад територіальних громад).

         Просимо врахувати наведені обставини при обрахунку податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та не допускати випадків його недекларування, або неповного декларування.       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Хто відвідує наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь