Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю
Підстава: Постанова КМУ від 22 серпня 2023 р. № 893 „Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю“.
Дія Порядку поширюється на роботодавців, які починаючи з дня набрання чинності цієї постанови (з 29.08.2023 року) працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою.
Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі — Фонд) та інших джерел, не заборонених законодавством.
Фінансування компенсації здійснюється в межах коштів, передбачених на такі цілі в бюджеті Фонду.
Компенсація надається з урахуванням положень Закону України „Про державну допомогу суб’єктам господарювання“. Сума компенсації та допомоги за будь-якими іншими напрямами державної підтримки та/або допомоги (незалежно від її видів та джерел) сукупно не може перевищувати 200 тис. євро протягом 3-х років (дана норма не застосовується на період воєнного стану)
Компенсація надається регіональним центром зайнятості роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.
Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно Переліку - http://surl.li/kttqd
Граничний розмір компенсації станом на 01.01.2024:
- для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат, до 106,5 тис. грн.;
- для осіб з інвалідністю ІІ груп в розмірі до 10 мін. заробітних плат, до 71 тис. грн.
Механізм отримання послуги:
1. Роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності заяву протягом 90 к. д. з дня працевлаштування особи з інвалідністю.
Заяву та копії документів можна подати у паперовій формі ― особисто в центрі зайнятості або в електронній формі (засобами офіційного веб-сайту ДЦЗ, через Дію (за наявної технічної можливості) та/або на електронну пошту відповідного центру зайнятості з накладанням електронного підпису роботодавця.
Зразок заяви - http://surl.li/ktucv
До заяви додається (засвідчені роботодавцем):
- копія наказу (розпорядження) та/або примірник трудового договору про прийняття на роботу (відомості з реєстру ДРЗДСС);
- копія документу, що підтверджує придбання допоміжних засобів (договір, рахунок-фактуру, квитанція, накладна, тощо).
На період воєнного стану роботодавцем не подається:
- відомості про господарську діяльність, а також про розмір всієї незначної допомоги виплаченої протягом останніх трьох років.
Роботодавцю можуть бути повернуті документи на доопрацювання, які мають бути повторно направлені протягом 5 робочих днів з дня отримання повідомлення від ЦЗ.
2. Перевірка інформації та прийняття рішення про надання або відмову в компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.
Рішення оформлюється наказом регіонального центру зайнятості.
3. Виплата компенсації здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на банківський рахунок роботодавця, зазначений у заяві.
У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.