Компенсація роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

Дата: 23.01.2024 11:02
Кількість переглядів: 50

Підстава: Постанова КМУ від 22 серпня 2023 р. № 893 „Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю“.

Дія Порядку поширюється на роботодавців, які починаючи з дня набрання чинності цієї постанови (з 29.08.2023 року) працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою.

Джерелами фінансування компенсації є кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі — Фонд) та інших джерел, не заборонених законодавством.

Фінансування компенсації здійснюється в межах коштів, передбачених на такі цілі в бюджеті Фонду.

Компенсація надається з урахуванням положень Закону України „Про державну допомогу суб’єктам господарювання“. Сума компенсації та допомоги за будь-якими іншими напрямами державної підтримки та/або допомоги (незалежно від її видів та джерел) сукупно не може перевищувати 200 тис. євро протягом 3-х років (дана норма не застосовується на період воєнного стану)

Компенсація надається регіональним центром зайнятості роботодавцю за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю.

Компенсація надається за придбаний (придбані) роботодавцем допоміжний засіб (допоміжні засоби) для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно Переліку - http://surl.li/kttqd

 

Граничний розмір компенсації станом на 01.01.2024:

  • для осіб з інвалідністю І групи у розмірі до 15 мін. заробітних плат,  до 106,5 тис. грн.;
  • для осіб з інвалідністю ІІ груп в розмірі до 10 мін. заробітних плат, до  71 тис. грн.

 

Механізм отримання послуги:

1. Роботодавець подає до центру зайнятості розташованого за місцем провадження діяльності заяву протягом 90 к. д. з дня працевлаштування особи з інвалідністю.

Заяву та копії  документів можна подати у паперовій формі ― особисто в центрі зайнятості або в електронній формі (засобами офіційного веб-сайту ДЦЗ, через Дію (за наявної технічної можливості) та/або на електронну пошту відповідного центру зайнятості з накладанням електронного підпису роботодавця.

Зразок заяви - http://surl.li/ktucv

До заяви додається (засвідчені роботодавцем):

  • копія наказу (розпорядження) та/або примірник трудового договору про прийняття на роботу (відомості з реєстру ДРЗДСС);
  • копія документу, що підтверджує придбання допоміжних засобів (договір, рахунок-фактуру, квитанція, накладна, тощо).

На період воєнного стану роботодавцем не подається:

  • відомості про господарську діяльність, а також про розмір всієї незначної допомоги виплаченої протягом останніх трьох років.

Роботодавцю можуть бути повернуті документи на доопрацювання, які мають бути повторно направлені протягом 5 робочих днів з дня отримання повідомлення від ЦЗ.

2. Перевірка інформації та прийняття рішення про надання або відмову в компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів.

Рішення оформлюється наказом регіонального центру зайнятості.

3. Виплата компенсації здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на банківський рахунок роботодавця, зазначений у заяві.

 У разі зміни місця провадження господарської діяльності роботодавця компенсацію виплачує регіональний центр зайнятості, що прийняв рішення про її надання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Хто відвідує наш сайт?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь