Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб.
Дана Програма реалізується з 2015 року.
Підстава: Постанова КМУ від 08 вересня 2015 року №696.
Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.
Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці (основна, додаткова зарплата та сума єдиного внеску), але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом (граничний розмір 13400 грн.).
Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців.
Джерела фінансування: здійснюється в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних).
Механізм отримання:
- Роботодавець для отримання компенсації протягом двох місяців з дня працевлаштування подає до центру зайнятості документи: (заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми; копії трудового договору між ним і працівником та розпорядчого акта про прийняття на роботу, завірені в установленому порядку; копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).
- Центр зайнятості розглядає подані документи та приймає рішення протягом 10 робочих днів з дати отримання всіх даних.
- Укладення договору між центром зайнятості та роботодавцем на отримання компенсації, яка виплачується кожен непарний місяць протягом року.
У договорі зазначаються: сторони договору; прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання працевлаштованої особи; гарантії зайнятості працевлаштованої особи; умови та порядок фінансування компенсації витрат на оплату праці; права та обов’язки сторін; строк набрання чинності договором та підстави його припинення; відповідальність сторін за порушення умов договору та порядок розгляду спорів.
Компенсація не надається :
- роботодавцям які:
- є бюджетними установами;
- має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на пенсійне страхування;
- визнаний в установленому порядку банкрутом або порушено справу про банкрутство.
- за яку така компенсація вже була виплачена;
скасування дії довідки ВПО.