Державна програма протезування: корисні матеріали щодо забезпечення осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації за кошти державного бюджету
Міністерство соціальної політики України пропонує вашій увазі добірку корисних матеріалів про державну програму протезування.
- Заява про забезпечення засобом реабілітації: що потрібно знати
- Одна заява — декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу
Докладне роз'яснення, як і куди можна подати заяву про потребу в допоміжному засобі реабілітації (ДЗР). Розглядаються усі можливі варіанти — онлайн та особисте звернення до уповноваженої установи.
- Мінсоцполітики спростило подання заяв для отримання засобів реабілітації
На Соціальному порталі Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явилася можливість подавати заяву про забезпечення засобом реабілітації. Зараз сервісом можуть скористатися люди, які пройдуть оцінювання повсякденного функціонування експертними командами з 1 січня 2025 року.
- Уряд розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Учасники бойових дій можуть отримувати високофункціональний протез без проведення первинного протезування, якщо це рекомендовано мультидисциплінарною реабілітаційною командою (МДРК), а також у всіх випадках високої ампутації кінцівки або подвійної ампутації.
- Підтримка захисників: у Мінсоцполітики підвищили граничні ціни на високофункціональні протези
ОНЛАЙН-РЕСУРСИ
Онлайн-платформа protez.msp.gov.ua
Ресурс допоможе розібратися із кожним етапом отримання засобу реабілітації — від подання заяви і до отримання самого виробу.
Так, на платформі, зокрема, докладно описано про:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
Звертаємо увагу на нові матеріали у розділі, а саме брошури:
- Як отримати засоби реабілітації безоплатно за державною програмою — алгоритм дій
- Шлях до відновлення: протезування осіб з ампутацією
Минулого року видано більш як 416 тисяч допоміжних засобів реабілітації для 108 тисяч українців. Зокрема, у Черкаській області отримали 165 млн.грн на протези та засоби реабілітації 4,4 тисяч людей на Черкащині.
Більше про державну програму протезування дізнавайтеся на платформі, яку запустили @Міністерство соціальної політики України та @Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Відвідайте її за посиланням ➡️ protez.msp.gov.ua